Myślą przewodnią tegorocznego wydarzenia był cytat Marka Hłaski ” Życie, które mi dano, jest tylko opowieścią; ale jak ja ją opowiem, to już moja sprawa. Jedynie o to mi chodzi”. Dlatego w naszej szkole postanowiliśmy stworzyć przestrzeń dla opowieści, dla wyjątkowych historii, których bohaterami byliśmy my, członkowie naszych rodzin, nasi przyjaciele, ale także nasi ulubieni bohaterowie literaccy. W związku z tym uczniowie Kopernika wzięli udział w projekcie „MOC OPOWIEŚCI, CZYLI JAK TWORZYĆ INSPIRUJĄCE HISTORIE”, w ramach którego podjęli różne działania:
„Kopernik łączy pokolenia” –nasi uczniowie spotkali się z wybranymi przez siebie osobami, wysłuchali ich historii, spisali je i zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom.
„Ile dałbym, by zapom…pamiętać Cię. Daj się zaskoczyć potencjałowi rodzinnej historii!” – uczniowie spisaliwłasnerodzinne opowieści związane z osobami szczególnie dla nich ważnymi, następnie przedstawili je na forum klasy i szkoły.
Bohaterowie literaccy w multimedialnym storytellingu ( z wykorzystaniem AI) –uczniowie przygotowali prezentację wybranego przez siebie bohatera literackiego wykorzystaniem narzędzia AI.
Magia opowieści w marketingu – uczniowie klas o profilu reklama wzięli udział w konkursie na najlepszą reklamę z wykorzystaniem storytellingu.
15.03. 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Tygodnia Kultury Języka, podczas którego zostały zaprezentowane najlepsze prace. Spotkanie uświetnił akordeonowy koncert pana Grzegorza Michty.
Nad całością przedsięwzięcia czuwały polonistki – p. Iwona Lisiewska-Stanek, p. Renata Micigolska, p. Dorota Komisarczyk i p. Beata Kowalska.
Wszystkim gościom, uczestnikom i organizatorom gorąco dziękujemy.