Aktualności
Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika Czas na Kopernika

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku.

Narodowe Czytanie odbyło się 3 września 2016r. Nasi uczniowie chodząc po kieleckich ulicach, zapraszali mijanych przechodniów do przeczytania fragmentów „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza.  Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.  Akcja miała także na celu zachęcić Polaków do czytania, a także wyrobić nawyk sięgania po książkę już wśród najmłodszych.

   
   
   
   
   
   
   
   
   

26  września nasza szkoła wraz z ZSK im. św. Stanisława Kostki zorganizowała kolejną edycje Miejskiej Gry Filmowej. W tym roku tematem była twórczość Krzysztofa Kieślowskiego.W obecnym roku przypada bowiem 75 rocznica urodzin i 20 rocznica śmierci artysty. Zasięg gry obejmował budynek Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Gombrowicza oraz Wojewódzkiego Domu Kultury. W grze wzięło udział około 50 uczniów kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Po wykonaniu wszystkich zadań uczestnicy zabawy obejrzeli film dokumentalny  „Ostatni wywiad z Kieślowskim” oraz wysłuchali krótkiego wykładu filmoznawcy Jarosława Skulskiego. Wszyscy uczestniczący w grze otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki oraz wykonali  wspólne zdjęcie.

   
   
   
   
   

 

     

 Projekt „Historia Polski i Rosji w malarstwie obu krajów”. Przedsięwzięcie podejmowane na rzecz dialogu i porozumienia
w stosunkach polsko-rosyjskich. „Polsko- Rosyjska Wymiana Młodzieży 2016 r.”
Projekt współfinansowany ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

"Historia Polski i Rosji w malarstwie obu krajów” to tytuł projektu realizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach we współpracy z Centrum Polsko – Rosyjskiego Dialogu  i Porozumienia.

Celem projektu jest zbliżenie między narodami Polski i Rosji poprzez poznawanie historii obu krajów uwiecznionej w dziełach malarskich będących źródłem budowania tożsamości narodowej, stworzenie możliwości zacieśnienia i pogłębiania wzajemnych kontaktów między młodzieżą obydwu państw, odkrywania przez uczestników wspólnych cech, ale także akceptacja dla różnic, przezwyciężanie stereotypów, barier i uprzedzeń oraz dzielenie się doświadczeniem. Udział w projekcie będzie sprzyjał dialogowi międzykulturowemu,a także promocji naszego miasta i województwa.

Główny temat projektu będziemy realizować w następujących blokach tematycznych:
„Początki państwowości Rosji/Polski; chrzest Rusi/Polski w malarstwie”, ”Malarstwo portretowe ukazujące  sławnych Rosjan/Polaków na przestrzeni wieków”, „Przełomowe wydarzenia w historii Rosji/Polski w interpretacji sławnych malarzy”, „Malarstwo batalistyczne - słynne bitwy rosyjskie/polskie w dziełach malarskich”, „Życie codzienne w wybranych epokach historycznych w oczach malarzy rosyjskich/polskich”, „Historia miast partnerskich w dziełach malarskich”.

 W ramach realizacji tego przedsięwzięcia 20 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach wyjedzie na 10 dni do Sankt Petersburga w czerwcu 2016 roku, a następnie we  wrześniu do Kielc przyjedzie 20 uczniów szkoły Санкт - Петербургский академический университет z Sankt Petersburga    

Intensywne przygotowania do wyjazdu:

   
   

Autorki i realizatorki projektu:
Beata Kowalska, Iwona Lisiewska-Stanek, Jolanta Gad, Anna Wolińska-Pater

Patronat Honorowy przedsięwzięcia: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Miasta Kielce, Muzeum Narodowe w Kielcach,

Patronat Medialny: TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Internetowa Telewizja Kielce, Echo dnia

         

 

Główny Urząd Statystyczny, Polskie Towarzystwo Statystyczne oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach są organizatorami Olimpiady Statystycznej. Jest to nowy projekt edukacyjny dedykowany uczniom szkół ponadgimnazjalnych, który uruchomiony zostanie w roku szkolnym 2016/2017.

Olimpiada Statystyczna to olimpiada o zasięgu ogólnopolskim. Jej głównym celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych oraz stymulowanie wśród młodzieży kompetencji interpersonalnych.

W dniu 27 kwietnia  2016 roku uczniowie klasy 2TRE wzięli udział w pilotażu zawodów szkolnych Olimpiady Statystycznej. Celem pilotażu było testowanie oraz przewidywalność wydajności aplikacji . Test odbywał się w formie on-line. Uczniowie rozwiązywali test ,który składał się z trzech części o różnym stopniu trudności. W teście występowały pytania typu:

  • oceń prawidłowość podanych twierdzeń  (tak/nie)
  • wybierz prawidłową odpowiedź  (wielokrotny wybór)
  • uporządkuj podane odpowiedzi zgodnie z poleceniem.

szkolny koordynator OS
Agata Nawara

 

W dniu 20 kwietnia 2016 roku odbyła się 13 edycja programu "Dzień przedsiębiorczości" realizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Wydarzenie to objął swoim patronatem Prezydent RP  Andrzej Duda.

W tegorocznej edycji wzięło udział 162 uczniów z 8 klas Technikum, którzy odbyli  praktyki w 100 firmach z Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Uczniowie naszej szkoły  chętnie biorą udział w jednodniowych praktykach, podczas których zapoznają się ze stanowiskiem pracy i firmą. Weryfikują  swoje oczekiwania z rzeczywistością oraz  pozyskują  kontakty z potencjalnymi pracodawcami  na lokalnym rynku pracy.

 Szkolny koordynator
Agata Nawara

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach Rights Reserved.